Przejdź do treści

Komu może przydać się wirtualna asystentka ?

Współcześnie wymaga się od nas wykonywania wielu obowiązków zawodowych. Sprawia to, że mamy coraz mniej czasu dla rodziny, przyjaciół czy na wypoczynek. Problem natłoku spraw dotyka szczególnie właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych czy małych firm. Wtedy wiele działań wykonuje właściciel, co może prowadzić do przeciążenia obowiązkami i powodować negatywne skutki. Warto więc poszukać rozwiązania, które umożliwi zmniejszenie ilości wykonywanych prac i skupienie się przykładowo na pozyskiwaniu nowych klientów czy rozwijania firmy. Szczególnie dotyczy to obowiązków biurowych takich jak obsługa kalendarza, umawianie spotkań czy kontrola bieżącej dokumentacji firmy. Coraz większą popularnością cieszy się outsourcing usług biurowych. Pozwala to usystematyzować działanie jednoosobowej działalności gospodarczej i znacząco usprawnić jej działanie. 

Outsourcing usług biurowych - o co dokładnie chodzi?

Outsourcing usług biurowych to nic innego jak zlecenie wykonywania pewnych czynności osobie „z zewnątrz”, czyli niezatrudnionej na stałe w firmie. Wykonywanie prac biurowych to idealne zlecenia dla wirtualnej asystentki, które obecnie bardzo prężnie działają na rynku. Pomoc takiej osoby będzie nieoceniona w przypadku niewielkich firm czy jednoosobowych działalności gospodarczych. Zakres wykonywanych obowiązków wirtualnej asystentki może być niezwykle zróżnicowany. Na pewno bardzo pomocna, szczególnie w przypadku właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, jest pomoc w umawianiu spotkań, pomoc w przygotowaniu dokumentacji czy czuwanie nad terminami płatności. Dla wielu osób bardzo ważne będzie to, aby wirtualna asystentka pomogła im w prowadzeniu działań marketingowych, co również bardzo często znajduje się w portfolio usług osób na takich stanowiskach.

Outsourcing usług biurowych - o co dokładnie chodzi?

Zawód wirtualnej asystentki jest obecnie mocno poszukiwany na rynku pracy. Istnieją całe strony internetowe, które zrzeszają oferty takich osób. Możemy przeczytać tam o ich kompetencjach, a także sprawdzić oceny innych zadowolonych zleceniodawców. Wybór odpowiedniej osoby zależy w dużej mierze od tego, jakie zlecenia dla wirtualnej asystentki masz w swojej firmie. Dlatego też warto od razu zastanowić się, czego oczekujesz od potencjalnej kandydatki i pod tym względem szukać odpowiedniej osoby. Warto również przeglądać grupy na Facebooku, gdzie wirtualne asystentki przedstawiają swoje kwalifikacje. Dobrym wyborem jest kontakt z kilkoma z nich i rozmowa na temat zakresu obowiązków. Wtedy z pewnością uda się wybrać odpowiednią osobę, a outsourcing usług biurowych znacznie poprawi jakość Twojej firmy, a Ty będziesz mógł skupić się na innych obszarach jej działalności.